Projekt „Aktywni w sile wieku!”

 

Proces starzenia się organizmu wymaga pewnego dostosowania stylu życia, zwłaszcza po 50 roku życia. Kości, mięśnie, stawy, serce, naczynia krwionośne i układ oddechowy to tylko niektóre części naszego organizmu, które mogą odczuć skutki upływu czasu. Jednym z najważniejszych czynników łagodzących wpływ wieku i umożliwiających tzw. pomyślne starzenie się jest regularna aktywność ruchowa.

 

Projekt „Aktywni w sile wieku!” realizowany przez Fundację „Centrum Aktywności” we współpracy z Gminą Środa Wlkp. ma na celu wyrobienie w mieszkańcach gminy w wieku 50+ nawyku potrzeby ruchu i wzrost świadomości dotyczącej podejmowania zachowań zdrowotnych mających na celu zmniejszenie negatywnych skutków starzenia się.

Podczas pierwszej edycji projektu uczestnicy dwa razy w tygodniu korzystali z zajęć ruchowych z elementami: treningu funkcjonalnego, TRX, pilatesu, ćwiczeń na zdrowy kręgosłup, stretchingu, ćwiczeń z BOSU. Dodatkowo w ramach projektu odbywały się wykłady oraz warsztaty/konsultacje dotyczące roli aktywności fizycznej w życiu człowieka oraz świadomej postawy życiowej mającej na celu polepszenie jakości życia. Wykłady i warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę trenerską oraz fizjoterapeutów i doktora – specjalistę ds. żywienia człowieka.

  

Galeria I edycja projektu „Aktywni w sile wieku!” 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez: